1985 DEVRESİ SOSYAL VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE  HOŞ GELDİNİZ

Üye Girişi       Ara        Yaz 

« « « « « « « • » » » » » » »
GELİBOLU Gezi Raporu...
Ana Sayfa


GELİBOLU GEZİSİ

- 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde planlandığı şekilde icra edilmiştir. Geziye Ankara, İstanbul ve İzmir’den olmak üzere toplam 47 kişi katılmıştır.

- İzmir ve İstanbul grubu 20 Mayıs akşamı, Ankara grubu ise 21 Mayıs sabahı Gelibolu Hamzakoy Kampına giriş yapmıştır. Gruplar, 21 Mayıs 2022 saat 08:30’da Gelibolu Orduevi’nde kahvaltıda biraraya gelmiştir.

- Kolordu Karargahından bir Uzman Çavuş, KILAVUZ olarak görevlendirilmiştir. Toplam 3 araç ile önce Gelibolu ilçesi sınırlarında bulunan Mevlevihane, Bayraklı Baba ve Namazgah ziyaret edilmiştir.

- Saat 10:30’da Gelibolu’dan hareket edilmiş ve bir ay önce randevusu alınan Kabatepe’deki Çanakkale Savaşları Tanıtım Müzesi’ne 11:30’da gelinmiş, 50 kişilik grubun tamamı 11 odadan oluşan ve tamamı 80 dakika süren simülatör gösterisi izlenmiştir. Ancak grubumuzun tamamı tarafından genel olarak beğenilmemiştir.

- Simülasyon gösterisine müteakip Şehitler Abidesi ziyaret edilmiştir. Buradaki vatandaşların yoğunluğu, öğrencilerin ve genç-yaşlı birçok insanın bulunması bizi gururlandırmıştır. Bundan sonra İngiliz Anıtı ve Ezine’li Yahya Çavuş Anıtı ziyaret edilmiştir. Ziyaretimizin devamında ANZAK’lar tarafından çıkarmanın ve şafak ayinlerinin yapıldığı ANZAK Koyu’na intikal edilmiştir. Conkbayırı’na doğru intikal edilmiş ve Kahraman 57’nci Alay Şehitliği ziyaret edilmiştir.

- Conkbayırında tarih sahnesine Anafartalar Kahramanı diye adını yazdıran Mustafa Kemal ATATÜRK’ün muharebeleri buradan nasıl yönettiği, verdiği tarihi emirleri, saatinin parçalandığı noktayı, muharebeyi yönettiği bölgeyi ve gerçek siperler ziyaret edilmiştir. Conkbayırı’nda Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal ATATÜRK, grubumuz tarafından saygı ile anılmıştır.

- Bölgede triatlon müsabakaları nedeniyle bazı yolların trafiğe kapalı olması ve Çanakkale Savaşları Tanıtım Müzesi simülatör gösterisinin uzun sürmesi nedeniyle planlanan Akbaş Şehitliği ve Bigalı Köyü ziyareti iptal edilmiştir.

- Gelibolu Orduevi’nde akşam yemeği planlandığı şekilde 21 Mayıs 2022 saat 20:00’de başlamıştır. Yemeğe devremiz Kor. K. Tümg. Rasim YALDIZ, Çanakkale’den Şehidimiz Alim YILMAZ’ın eşi Firdevs Yılmaz Hanımefendi, oğlu Batıkan, gelini ve torunu, Rahmetli Cumhur BURCU’nun eşi Kamuran Hanımefendi ve Tekirdağ Şarköy’den Sertok KESKİN ile Çanakkale’deki yazlığında bulunan Seyfullah CAN da katılmıştır. Toplam 55 kişi olarak 85 Devresinin birlik ve beraberliği bir kez daha gösterilmiştir.

- Gecede, derneğimize yeni üye olanlar ile daha önce üye olup da beratları verilemeyen üyelerimizin Üyelik Beratları takdim edilmiştir. Ayrıca geziye katılan her bir katılımcıya Gelibolu Gezisi Teşekkür Belgesi takdim edilmiştir.

- 22 Mayıs 2022’de Gelibolu Orduevi’nde sabah kahvaltısı yapılmış ve vedalaşmadan sonra gruplar Ankara, İstanbul ve İzmir’e hareket etmiştir.YORUMLAR

Ali Dündar GÜLSAÇAN

“Aydın bile teşekkür yazısı yazmış benim başım kel mi? Gerçekten bu gezide emeği geçmiş tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Erkan TOPALOĞLU ve ben Ali Dündar GÜLSAÇAN'ı öksüz evlat durumundan kurtarıp esas evlada dönüştüren Dernek Başkanı Recai SOLUK kardeşim ve İZMİR grubu sorumlusu Nihat KAPTAN kardeşim ve de bana her türlü kolaylığı sağlayan Erdal ÖZDAĞ kardeşim iyi ki varsınız. SAĞOLUN VAROLUN...”

 

Erkan TOPALOĞLU

“Bizleri bir araya getiren ve bu güzel geziye emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bir araya gelen devre arkadaşlarının çocuklar gibi şımarmasını mazur görebilen aile fertlerine ve özellikle hanımefendilere müteşekkirim. Amacını aşan bir espirimiz olduysa ve sürçü lisan ettiysek affola. Bu büyük ailenin üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Saygı ve sevgilerimle”

 

Tuğba MEKİŞ

“Öncelikle 85 Ailesine kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Çok güzel bir hafta sonu geçirdim. Her şey çok güzeldi. Recai bey, Şamil Bey ve Nedim Bey emeğinize sağlık. Filizciğim ve Figenciğim sizleri de daha yakından tanıdığıma çok memnun oldum. Tekrar görüşmek dileğiyle.”

 

Yaşar ALADAĞ

“Sevgili dostlar, sizlerin dostluğu ve anlayışıyla güzelleşen, hem onurlu hem de yararlı bir gezi oldu. Öncü olan ve her adımını incelikle planlayan Recai SOLUK Başkanımıza, Gelibolu'nun görülmesi gereken öncelikli alanlarını görmemizi ve anlatımlarıyla bilgilenmemizi sağlayan Şamil ÖZDAĞ'ımıza, telefonunda açtığı yol haritası ile bütün gece uyumadan sürücümüze yolu tarif eden Nedim GÜRSOY'umuza, emniyetle yolculuğumuzu sağlayan efendi sürücümüz Yaşar beye, anlayış ve dostluklarıyla gezimizi güzelleştiren katılımcı arkadaşlarımıza yeni gezilerde buluşmak dileğiyle yürekten teşekkürler... Figen&Yaşar ALADAĞ”

 

Şamil ÖZDAĞ

“Herkese teşekkürler. Gezinin gerçekleşmesinin mimarı olan ve birçok sorunu göğüsleyen dernek başkanımız Recai başta olmak üzere ekip ruhu ve birlik beraberliği en güzel gösteren dostlarımıza sonsuz teşekkürler.”

 

Nedim GÜRSOY

“Başta Recai başkanım ve sevgili Şamil olmak üzere bu geziye katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederim. Biraz geç de olsa Ata topraklarını görmek, özellikle annemin dedesinin mezarını bulmak beni çok duygulandırdı. Ayrıca ekipte bulunan arkadaşlarım ve değerli hanımefendiler sohbet, gezi, alışveriş herşey çok keyifliydi. Sizlere de çok teşekkürler. Herşey gönlünüzce olsun.”

 

Nuray BOZDOĞAN (Merhum Tayfun KILLIOĞLU'nun eşi)

“Değerli arkadaşlarım. Kısa, huzurlu ve güzel bir gezi oldu, görmeyi hep arzu ettiğim ama bir türlü gidemediğim yerleri görmek o duyguyu hissedebilmek çok güzeldi. Yolculuğumuzun başından sonuna kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Yeni ortamlarda tekrar buluşmak dileğiyle.”

 

Muzaffer KAHVECİ

“Bu anlamlı gezinin gerçekleşmesinde başta Recai kardeşimiz olmak üzere emeği geçen Şamil ve Nedim kardeşlerimize ve Ankara grubu minibüsündeki bu muhteşem yolculara çok teşekkürler.”

 

TEŞEKKÜR

Sevgili "can" dostlar, Öylesine mutluyuz ki sağ olun, var olun. Dünden bu yana paylaşımlarınız muhteşem ötesi. Bilmenizi önemle istirham ettiğim konu, paylaşılan anları güzelleştiren sizlerin varlığı. Sizler olmasanız güzel anılarımız olmayacaktı, hiçbirimiz onları biriktiremeyecektik. Hepinizin huzurunda; daha bizler yönetime seçilmeden projeyi tasarlayıp benimle paylaşan, geliştiren ve nihayetinde gerçekleştiren M.Şamil ÖZDAĞ dostuma sonsuz teşekkürler ediyorum. Yeniden anı biriktireceğimiz güzelliklerde buluşmak dileği ile yönetim kurulumuz adına saygılar sunuyorum...

Recai SOLUK
1985 Devresi SYDD.
Ynt.Krl.Bşk.Ana Sayfa
  
59 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın