1985 DEVRESİ SOSYAL VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE  HOŞ GELDİNİZ

Üye Girişi       Ara        Yaz 

« « « « « « « • » » » » » » »
YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİNİN GELİŞİMİ...

Ana Sayfa

Saygıdeğer Devre Arkadaşlarımız;

   Derneğimizin son Genel Kurulu'ndan önce oluşturduğumuz Yönetim Planı'na (Yönetim 6.0) göre faaliyetlerimizi sürekli olarak geliştirmeye ve güncellemeye devam ediyoruz.


   Hepinizin çok iyi hatırlayacağı gibi ilk günden beri Derneğimizin Yıllık Çalışma Takvimi'ne eklediğimiz ve geliştirdiğimiz faaliyetlerimiz tarih sırasına göre aşağıdadır:

 1. ATATÜRK' ÜN ANKARA' YA GELİŞİ (KIZILCAGÜN) ETKİNLİKLERİNE AKTİF KATILIM (27 Aralık 2021):

   Hem yürüyüş, hem toplu koşu, hem de ferdi koşu branşlarında her yıl en üst seviyede ve artan sayılarda katılmaya özen gösterilecektir.

 2. GELİBOLU GEZİSİ (21-22 Mayıs 2022):

   Bu gezi, ilk defa 2022 Mayıs'ında gerçekleştirildi. Bu faaliyet için Çanakkale ve Gelibolu'daki konaklama imkanlarının tamamı rezerve edilmiş ancak yeterli katılım olmadığından sadece Hamzakoy konaklama bölümü kullanılabilmiştir. 2023 Mayıs ayında yeniden icra edilecektir.

 3. DEVRE KAMPI (25 Mayıs-03 Haziran 2022):

   Aynı takvim yılı içinde iki kez devre kampı uygulaması ilk defa denenmiş ve gayet iyi sonuçlar alınmıştır. İlk devre kampımızı, Mayıs 2022'de 3'üncü Dönem olarak Antalya/Karpuzkaldıran' da gerçekleştirdik.

Kampa katılanların ortak görüşü; bu tarihin Antalya için çok uygun bir zaman olduğudur. 2023'te de bu kamp uygulanacaktır.

   Devre Kampının 2'ncisi de;  18'inci Dönem olarak yine Antalya'da yapılacaktır. Çalışma sonuçları önumüzdeki günlerde açıklanacaktır.

   Devre Kamplarındaki yer şeçimimizde temel kriterimiz o tarihlerde en iyi hava ve deniz şartlarının sağlanacağı yeri bulmaktır.

4. ZAFER YÜRÜYÜŞÜ (25-26 Ağustos 2022):

   Bu yıl 100 ncü yılı olmasının ötesinde, gezilerle ilgili dönem başında koyduğumuz hedeflerde mutlaka Zafer Yürüyüşü'ne katılmak vardı. İşin içine ailelerinde katılabileceği, biraz da Afyon ilinin termal geleneğini de kapsayacak bir program oluşturduk ancak yeterli katılım toplayamadık. Bu konuda becerikli olamadık. Dolayısı ile bu programı iptal ettik. Ancak 85 Devre Derneği Zafer Yürüyüşü geleneğin başlaması adına  Yönetim Kurulu Başkanı olarak katıldım ve yürüyerek geleneği başlattım. Zirvede; çok sayıda karşılaştığımız ve sanal alemden bizde oradaydık paylaşımları oldu. Umarım ileriki yıllarda da arkası gelir. 2023'te de Dernek Filamamız ve sizlerin katılımları ile büyük bir grup halinde yürümeyi hedefliyoruz.

 5. DİRİLİŞ YOLU YÜRÜYÜŞÜ (11 Eylül 2022):

   Sakarya Meydan Muharebesinin öneminin bilinirliği ve değerinin anlaşılması son yıllarda giderek artmaktadır. Bu konuda da sevgili Kadim KOÇ dostumuzun POTA (Polatlı Tarihi Alanlar) çatısı altındaki çalışmaları önemli yer tutmaktadır. İşte, Diriliş Yolu Yürüyüşü de bu çalışmaların bir parçasıdır. Bizler de 85'li ağabeyleri olarak kendisine gereken desteği vereceğiz ve faaliyetlerine katılacağız. Bu yıl ilk kez Dernek olarak katılıyoruz ancak derneğimizin yıllık takvimine ekleyerek her yıl tekrarlanması için uğraşacağız. Sevgili Timuçin SARAÇOĞLU liderliğinde 13 kişi olarak 11 Eylül pazar günü, 1985 S.Y.D.D'ni  temsilen katılacağız.

 6. İSTİKLAL YOLU YÜRÜYÜŞÜ:

   Çalışma takvimine eklenmesini düşündüğümüz son faaliyet olmasına rağmen çok uzun ve yorucu bir parkurdur. Ne şekilde dahil olabiliriz incelemelerimiz devam ediyor ve ayrıntısını sizlerle daha sonra paylaşacağız.

 7. GENEL DEĞERLENDİRME:

   Derneğimizin duyurusunu yaptığı faaliyetlerin devamlılığı sizlerin katılımı yani desteği ile mümkün olabilecek faaliyetlerdir. Amaç; devre arkadaşlığı ruhunu geliştirecek etkinlikler yapmaktır. İcra edilecek tüm etkinlik ve faaliyetlerde önceliğimiz üyelerimiz, uygun yer/ kontenjan olduğunda diğer Devre arkadaşlarımızdır.

   Saygılarımızla...

 

1985 Devresi
S.Y.D.D
Ynt.Krl.
 Ana Sayfa
  
134 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın