1985 DEVRESİ SOSYAL VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE  HOŞ GELDİNİZ

Üye Girişi       Ara        Yaz 

« « « « « « « • » » » » » » »
12-16 Eylül Haftası Derneğimizin Faaliyet Raporu...

Ana Sayfa

Saygıdeğer Devre Arkadaşlarımız;

  Eylül ayı, biz 85 ailesi için iki Şehidimizin Anılması anlamına gelmektedir. 15 Eylül ise, Devremizin ilk şehidi olan Zafer Bilhan ÖZTANIL'ın şehadetinin 36'ncı Anma Günü'dür. Anma öncesinde; sevgili Zafer'imizin kızkardeşi Oya hanımefendi ile gerekli koordileri yaptık. Saygıdeğer Suzan teyzemizin sağlık durumunun elvermemesi ve  kabir başı anmasına katılamayacak olması nedeni ile bizler Erdek-Narlı'daki evinde kendisini ziyaret ettik. Çok özel anlar yaşadık ve mutlu olduk.

  Ardından Akçay'daki yazlık evinde bulunan Şehidimiz Tanju BAYTEKİN'in annesi Bedia teyzemize uğradık. Bu aşamada, bizlere her türlü desteği veren Turan KÜÇÜKKAYA dostumuza teşekkür ederiz. Bedia teyzemizin elinden kahvemizi içerek günü sonlandırdık.

   Ertesi gün; 15 Eylül perşembe günü, İzmir'de ilk ziyaretimiz 1999 yılında Hak'kın rahmetine kavuşan devremiz Bakır ÖLMEZ kardeşimizin eşi Sevim hanımefendiyi ziyaret ettik. Kendisi rahatsızlığından dolayı uzun süredir tedavi görmektedir. Çok keyifli sohbetin ardından Balçova eski mezarlıkta kabri bulunan rahmetli İstiklal Savaşı gazisi "Gavur Mümin" lakaplı J.Alb.Mümin AKSOY'un kabrini ziyaret ettik. Gerekli bakım ve dualarımızdan sonra Kadifekale Hava Şehitligine geçtik.

   Şehitlikte; Ege Ordusu K.ı Korg. Kemal YENİ başta olmak üzere anmaya katılan bütün dostlarımıza teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Dualarımızı yaptık, anılarımızı paylaştık ve lokmamızı dağıtarak faaliyetimizi çok güzel şekilde sonlandırdık...

   Ege Ordusu karargahına geçerek Korg. Kemal YENİ dostumuza hayırlı olsun diyerek Devre Arkadaşlarımızın yazdığı eserlerden ve Dernek Şapkamızdan oluşan hediyelerimizi arz ettik. Keyifli sohbetin ardından İstanbul'dan gelen ve İzmir'de ikamet eden dostlarımıza veda ettik.

   Ay sonunda, 29 Eylül'de ise Çorum'da Şehidimiz P.Ütğm. Naci DOĞAN'ımızın  kabir anması yapılacaktır.


   Saygılarımızla...

 

1985 Devresi
S.Y.D.D
Ynt.Krl.
 Ana Sayfa
  
100 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın